Україна стійко протистоїть російському вторгненню 42-й день. За час війни агресор зазнав масштабних втрат, так і не досягнувши бажаних результатів, продовжує ракетні атаки та нарощує сили на сході країни. Завдяки успішним діям ЗСУ, мирне життя повертається до Києва та десятків інших міст. Але разом з тим відкривається страшна правда про звірства ворога проти мирних жителів на територіях, які були в окупації.
Детально про ситуацію в містах України на даний момент, новини про переговори, офіційні заяви та реакція світу – у текстовому онлайні РБК-Україна.
03:48 Молдова отримає на підтримку українських біженців близько 700 млн євро.
Таке рішення ухвалила конференції донорів, що пройшла у вівторок у Берліні.
З початку війни до Молдови приїхало понад 360 тисяч громадян України. Із них понад 90 тисяч залишилися в країні.
03:30 Постпред України спіймав Небензю на маніпуляції прямо на засіданні Ради безпеки ООН.
Сергій Кислиця нагадав російському постпреду ООН Василь Небензе про долю німецького дипломата Ріббентропа, якого стратили за підсумками Нюрнберзького трибуналу.
02:52 Джонсон звернувся до росіян і розповів про військові злочини Путіна в Україні.
"Звірства, скоєні російськими військами в Бучі, Ірпені та інших місцях України, жахнули весь світ, сказав Джонсон. ", – Заявив Джонсон.
02:41 Глави МЗС країн НАТО обговорять нові методи тиску на Путіна.
Держсекретар США Ентоні Блінкен уже прибув до Брюсселя.
З його слів, зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО буде присвячена роботі з підтримки українців.
Також держсекретар США пообіцяв, що всі учасники зустрічі шукатимуть шляхи надання додаткового тиску на Росію та Путіна. Посол США в НАТО Джулі Сміт раніше заявила, що під час зустрічі також виступить і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
02:23 Українські військові на підступах до Херсона йдуть запеклі бої.
Як повідомив депутат облради Сергій Хлань, минулого тижня з боку Кривого Рогу (Дніпропетровська область) у напрямку Берислава (Херсонська область) було звільнено 11 населених пунктів.
"Також наші Збройні Сили просуваються з боку Миколаєва, і вже ЗСУ перебувають на підступах до Херсона. Це якщо брати радіус, то не більше ніж 20 кілометрів до Херсона знаходяться наші військові", – повідомив депутат.
01:57 У Білому домі озвучили цілі нових санкцій проти Росії.
"Мета даного рішення полягає в тому, щоб змусити Росію зробити вибір. У них немає необмежених ресурсів, і уряд буде змушений обирати між виснаженням валютних резервів, що залишилися, і дефолтом", – заявила прессекретар Білого дому Джен Псакі.
01:25 Естонія направила в Україну гаубиці, протитанкові міни, автомати та гранатомети.
Крім того, естонські підприємці у співпраці з державними установами та Збройними силами Естонії передали українським військовим шоломи, бронежилети, засоби зв'язку, дрони, прилади нічного бачення, лазерні далекоміри, медичні товари та одяг хімзахисту.
01:10 Тіла на вулицях Бучі лежали до виходу російських військ.
Про це свідчать супутникові знімки, надані розвідкою Британії.
00:44 Повітряні сили ЗСУ за добу знищили вісім крилатих ракет РФ.
За даними Командування Повітряних сил, війська змінили тактику ведення бойових дій у повітрі.
Авіація російської армії тепер намагається не входити в зону поразки нашої ППО і не йде на прямий контакт з винищувачами. Літаки РФ вважають за краще завдавати ракетних ударів з повітря, зокрема з повітряного простору Білорусі.
00:35 Демократи вимагають від Адміністрації президента США допомогти Україні з кібербезпекою.
У листі Байдену сенатор Ед Маркі та член палати представників Білл Кітинг висловили занепокоєння тим, що Росія може завдати удару у відповідь новими кібератаками в Україні.
Законодавці хочуть, щоб нещодавно сформоване бюро кібербезпеки зміцнювало співпрацю США з Україною та європейськими союзниками та допомагало захищатися від російських хакерських загроз.
00:32 Франція допоможе розслідувати воєнні злочини РФ в Україні.
Про це президент України Володимир Зеленський домовився з президентом Франції Еммануелем Макроном під час телефонної розмови.
Лідери також обговорили ситуацію у Маріуполі.
Київську область звільнили від окупантів
До 2 квітня українським військовим вдалося звільнити всю Київську область. Під контроль також повернулася Чорнобильська АЕС та частина державного кордону з Білоруссю.
Проводиться розмінування та зачистка територій, після чого розпочнеться відновлення критичної інфраструктури регіону.
Масові вбивства у Бучі, Ірпені, Гостомелі
У звільненій Бучі Київської області було виявлено безліч тіл мирних жителів зі слідами тортур, зґвалтування, зокрема, підлітків та дітей.
Правоохоронці зафіксували понад 400 жертв агресора. При цьому наголошується, що це число буде більшим у міру продовження розслідування військових злочинів РФ.
Росія нарощує війська на Донбасі
Окупанти продовжують спроби просунутися ближче до адмінкордонів Донецької та Луганської областей.
У Генштабі ЗСУ повідомляють, що основні зусилля ворог має намір кинути на оточення сил у зоні ООС. Здійснюється перекидання військ з інших військових округів, ворог налагоджує логістику, створює запаси боєприпасів, ракет та ПММ.
Маріуполь у блокаді
Тяжкі бої в Маріуполі тривають з перших днів російського вторгнення. Міська інфраструктура зруйнована, а 40% будинків не підлягають відновленню. За оцінками військових, місто контролюють 50/50% українські та російські збройні сили.
Евакуацію мирного населення ускладнено постійними обстрілами. Окупанти також блокують рух евакуаційних автобусів до Маріуполя. Зафіксовано масові випадки депортації жителів міста на територію Росії.
Загроза захоплення Харкова
У Харкові ворог не припиняє обстріли житлових районів. Окупанти намагаються блокувати частину населених пунктів області, але зазнають втрат і не можуть відновити наступ далі Ізюма.
У Міноборони України 4 квітня повідомили, що війська агресора готуються захопити Харків. При цьому мер Ігор Терехов заявив, що місто добре озброєне та підготовлене до оборони.
Що відбувається у тимчасово окупованих областях
На захоплених територіях Запорізької області окупанти призначають керівництво місцевих органів влади, затримують активістів, відключають українські телеканали, мобільний зв'язок.
На Херсонщині викрадають громадських діячів. Сам Херсон оточений російськими військами, місто закрито на в'їзд та виїзд, закінчуються запаси продовольства та медикаментів.
Місцеві жителі регулярно виходять на протести навіть під загрозою обстрілів.
Ситуація у регіонах
Війська РФ відступили із Чернігівської області. Відновлено автомобільне сполучення Чернігова з Києвом. У самому місті через обстріл було зруйновано 70% інфраструктури.
Сумську область зачищають від ворожих військ. Звільнено Сумський, Конотопський, Шосткинський, Охтирський, Роменський райони. При цьому в області нарахували понад 200 жертв військових злочинів РФ.
У Миколаєві продовжуються ракетні атаки, обстріли "Смерчами" та "Ураганами". Вогонь ведуть по житлових кварталах та об'єктах цивільної інфраструктури, транспорту.
Ворог почав атакувати ракетами Дніпропетровську область. Одна з них влучила в інфраструктурний об'єкт у Дніпрі, також було потрапляння в автозаправку у Кривому Розі.
Західна Україна під загрозою ракетних атак
Попри відносно спокійну обстановку сигнали повітряної тривоги практично щодня звучать у Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській областях.
Російські війська атакують ракетами об'єкти критичної інфраструктури, нафтобази. Перший ракетний удар стався у Тернополі 3 квітня. У напрямку Львова, Волинської області, окупанти випускають ракети з території Білорусі. Більшість атак успішно відбиває українська ППО.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.