На Дніпропетровщині правоохоронці викрили власників інженерного підприємства — батька та сина, яких підозрюють у постачанні українського електрообладнання до росії в обхід санкцій.
За даними слідства, до початку повномасштабної війни підприємство офіційно експортувало до рф прилади для вимірювання. Після того як експорт до країни-агресора заборонили, власники налагодили нову схему: уклали контракт із компанією в одній із країн СНД, через яку продукція потрапляла до пов'язаного підприємства в росії.
Слідчі встановили, що протягом 2023–2025 років за цією схемою відбулося щонайменше п'ять поставок. Загальна вартість відвантаженої продукції становить близько 1 млн гривень.
За інформацією правоохоронців, усі деталі постачань підозрювані узгоджували з представниками російської сторони через месенджери.
Батька та сина затримали. Їм повідомили про підозру у пособництві державі-агресору. Суд обрав обом запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;
Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.
