Бойові частини не бажають мобілізовувати чоловіків віком старше 50 років, оскільки вони вже не здатні виконувати завдання. Втім, є два випадки за яких дану категорію все ж можуть призвати до армії.
Про це розповів член парламентського комітету з питань національної безпеки Федір Веніславський в матеріалі РБК-Україна "Нові правила. Як зміниться мобілізація в Україні та чи буде "економічна бронь".
"Бо за віковими показниками, станом здоров'я та фізичною підготовкою вони (чоловіки старше 50 років, – ред.) нездатні виконувати бойові завдання. Тому є розуміння у Генштабу, що мобілізувати їх немає сенсу", – пояснив Веніславський.
Водночас дану категорію все ж можуть мобілізувати у двох випадках:
- якщо є дефіцитна військово-облікова спеціальність, щодо якої є потреба;
- якщо йдеться про тилові підрозділи, як приклад, кухарів, ремонтників.
Втім, усе це є обмеженою кількістю людей, у зв'язку з чим сьогодні громадян від 50 до 60 років мобілізують дуже рідко.
Мобілізація в Україні
Наприкінці лютого 2024-го в Україні набув чинності закон, що стосується демобілізації призовників, а у квітні було ухвалено закон, що знижує вік для мобілізації з 27 до 25 років. Зокрема, відбулися зміни в механізмах мобілізації, відстрочок та бронювання.
7 серпня президент України Володимир Зеленський також ухвалив рішення про продовження воєнного стану та загальної мобілізації.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.