Росія не здатна виснажити протиповітряну оборону (ППО) України безпілотними літальними апаратами (БпЛА) типу Shahed. До відбиття атак залучаються мобільні вогневі групи, РЕБи й вже потім зенітні ракетні комплекси (ЗРК) малого радіусу дії.
Про це у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів експерт з авіації Костянтин Криволап.
Як пояснив Криволап, протиповітряна оборона складається з низки ешелонів, а саме:
- перший ешелон – мобільні вогневі групи;
- другий – зенітно-ракетні артилерійські комплекси типу ракет на базі Hydra-70;
- третій – зенітні комплекси Gepard, Skynex й інші;
- четвертий ешелон складається з засобів протиповітряної оборони із серйозними радіолокаційними системами;
- вершина ланцюга – Patriot, NASAMSm IRIS-T. Втім, цей ешелон не застосовується під час відбиття дронових атак.
За словами експерта, до знищення "Шахедів" зазвичай долучають мобільні вогневі групи, РЕБи, а також ЗРК малого радіуса дії.
"Тому якщо казати про виснаження, то цим ти не виснажиш (ППО, – ред.), виснажиш тільки наших людей, тільки наше населення, нервовий стан якого не покращується, коли тривога кожної ночі звучить, це 100%", – додав він.
Обстріли України
Із початком повномасштабної війни російські обстріли українських міст і сіл стали постійною небезпекою, спричиняючи руйнування та загрози для мирних жителів. Російські війська активно застосовують різноманітне озброєння: ракети, керовані авіабомби (КАБ) і дрони-камікадзе.
За останній час частота атак із використанням дронів значно зросла, і вони спрямовуються на українські території майже щонічно, підвищуючи напруженість і ризики для цивільного населення.
За даними Генерального штабу ЗСУ, протягом жовтня 2024 року російські війська здійснили рекордну кількість атак за допомогою безпілотників "Шахед" – 2023 запуски. Це стало найінтенсивнішим застосуванням таких дронів з початку року.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.