Будапештському меморандуму вже 30 років, але жодного дня цей документ не працював. Це показує, що якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо, Україні потрібні дієві гарантії.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на вечірнє звернення президента України Володимира Зеленського.
"Сьогодні – 30 років Будапештському меморандуму. Десять років війни. Жодного дня цей документ не працював. І через це кожен у світі тепер знатиме, що просто підпису будь-якої держави, якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо", – сказав Зеленський.
Тому, як зазначив президент, Україні потрібні дієві гарантії, аби у майбутньому Росія знову не спробувала захопити частину українських територій.
"Тобто реальне союзництво та реалістичний безпековий фундамент усередині країни. Зброя, яка дає змогу захиститись і стримати ворога. І єдність, яка допомагає вистояти навіть у найскладніші моменти. Працюємо над кожним з елементів безпеки", – додав глава держави.
Будапештський меморандум
Нагадаємо, Будапештський меморандум – це міжнародна угода, підписана 5 грудня 1994 року між Україною, США, Великою Британією та Росією. В обмін на відмову України від ядерної зброї ці держави надали нібито гарантії її територіальної цілісності, суверенітету та безпеки.
Нещодавно у Міністерстві закордонних справ України наголосили, що Київ відкидає будь-які альтернативи вступу в НАТО після Будапештського меморандуму, який став гірким досвідом для країни.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.