Новости

Україна та Росія провели великий обмін полоненими перед Великоднем

Україна та Росія провели великий обмін полоненими у переддень Великодня, 19 квітня. З російського полону звільнили 277 захисників.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на президента України Володимира Зеленського в Telegram.

Обмін полоненими відбувся напередодні одного з найважливіших християнських свят – Великодня. Україна повернула додому 277 воїнів.

Серед тих, кого вдалося звільнити з російського полону: воїни ЗСУ, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Захищали Маріуполь та інші напрямки в Донецькій, Херсонській, Запорізькій та Луганській областях.

"Дякую всім, хто зробив можливим це повернення наших людей. Особливо вдячний Обʼєднаним Арабським Еміратам за посередництво. Загалом від початку повномасштабної війни вдалося повернути додому з російської неволі вже 4552 людини – воїнів та цивільних", – поінформував президент.

Нагадаємо, що за день до цього видання Reuters повідомило, що Україна та РФ готують масштабний обмін полонених. За даними джерел видання, сторони готувалися до повернення близько 500 українських і російських полонених, а також 46 поранених військових.

Reuters писало, що обмін мав відбутися за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів.

Обміни полоненими

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, з початку повномасштабної війни з російського полону було звільнено 4306 військовополонених і цивільних.

Останній обмін полоненими відбувся 19 березня 2025 року. Тоді з полону вдалося звільнити 175 воїнів, ще 22 захисники повернулися завдяки заходам поза обмінами.

Серед звільнених захисників були воїни ЗСУ, ВМС, нацгвардійці, тероборонівці, прикордонники. Вони потрапили у полон, захищаючи Маріуполь, "Азовсталь", Донецьку, Луганську, Херсонську, Миколаївську, Харківську та Запорізьку області. Також з полону повернули українців, які воювали у Сумській та Курській областях.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.