Україні доводиться створювати нові технології всього за декілька тижнів, щоб ефективно протидіяти зброї ворога. Зокрема, безпілотникам.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Times.
Видання у свою чергу посилається на комерційного директора компанії Kvertus Сергія Скорина, робота якого часто проходить на фронті або ж в спеціалізованих лабораторіях з високим рівнем безпеки, де розробляється захисна зброя для Сил оборони України.
Він зазначив, що якщо в деяких західних країнах на створення нових технологій можуть піти роки, то в Україні інноваційні рішення доводиться розробляти за лічені тижні. Це необхідно для того, щоб оперативно реагувати на зміни у військових технологіях противника.
"В умовах війни нові технології мають з'являтися дуже швидко", – сказав він.
Одна із провідних розробок Kvertus – наземний робот, обладнаний унікальними антенами, які здатні глушити сигнали безпілотників у зоні радіусом до 300 метрів. Цей пристрій не лише знешкоджує дрони, але й може застосовуватися для евакуації поранених із зони бойових дій. Антенна система створює захисне поле у вигляді «куполу», блокуючи радіочастоти, а під час цілеспрямованого використання здатна вивести дрон з ладу на відстані до 10 кілометрів.
Ще одним інноваційним рішенням компанії стали рюкзаки типу "їжачок". Вони оснащені численними антенами, що працюють у різних частотних діапазонах для нейтралізації дронів. Ці пристрої здатні ефективно блокувати безпілотники на відстані кількох кілометрів. Вартість одного такого рюкзака становить близько 6 тисяч доларів. Розробки спрямовані на те, щоб підвищити рівень безпеки військових і зберегти їхні життя під час виконання завдань на лінії фронту.
"Якщо ти без цього обладнання на фронті, то навряд чи проживеш довше години", – наголосив підприємець.
Крім того, Kvertus постачає частину своїх технологій для танків Challenger 2, що були передані Україні від Великої Британії. Також компанія активно застосовує власні розробки для виконання операцій на території Росії. Зокрема, у Курській області.
Видання пише, що ці технологічні новації надають українським військовим можливість ефективно протистояти ворожим безпілотникам, зберігаючи критично важливу перевагу в умовах безперервного технологічного протистояння з російськими силами.
Так, міністр оборони Великої Британії Джон Хілі наголосив на вражаючій швидкості, з якою українські інженери створюють нові рішення, зазначивши, що це може стати зразком для інших країн.
"Цикл створення, застосування та оновлення зброї в Україні є немислимим для нас, але ми маємо навчитися працювати так само швидко", – зазначив він.
У свою чергу генерал сер Джим Гокенхалл також підкреслив необхідність для Британії пришвидшити власні оборонні розробки, щоб не відстати в цій "гонці технологічних озброєнь".
Таким чином, українська промисловість і військові щодня стикаються з викликом розробляти нові рішення для подолання загроз на полі бою. Завдяки тісній співпраці між оборонними підприємствами та армійськими підрозділами, нові інновації з'являються надзвичайно швидко, що дозволяє українським силам випереджати противника та надійно захищати свої позиції.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.