Новости

Арахамія пропонує депутатам та посадовцям пройти військові навчання

У Верховній раді пропонують народним депутатам та державним службовцям пройти військові навчання. У парламенті вважають, що це може змінити ставлення українців до мобілізації.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову фракції "Слуга народу" Давида Арахамію, якого цитує LB.

На думку нардепа, депутати та посадовці мають проходити військові навчання на загальних умовах з іншими українцями. Але такі тренування можуть відбуватися у частковому режимі.

"Я не маю на увазі, що ми будемо замість сесії в учебці. Це буде парт-тайм", – сказав Арахамія.

Він заявив, що українцям потрібно пояснити, як проходить мобілізація. За словами нардепа, багато хто думає, що після отримання повістки і проходження військово-лікарської комісії, відразу відправляють в "учебку", де немає достатнього навчання, а потім – на фронт.

Мобілізація в Україні

Нагадаємо, у грудні президент Володимир Зеленський на прес-конференції заявив, що Генштаб попросив мобілізувати ще 450-500 тисяч українців. При цьому глава держави заявив, що не бачить зараз потреби мобілізувати півмільйона людей.

На думку президента, мобілізація в Україні – це передусім питання справедливості. Йдеться не лише про військових, але й для тих, кого будуть набирати в армію.

Крім того, наразі уряд доопрацьовує законопроєкт про мобілізацію, який повинен частково змінити принципи її проведення. Детальніше про те, чому у владі не можуть домовитися про правила мобілізації – читайте у матеріалі РБК-Україна.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.