Новости

Глава МЗС Польщі про підтримку України: Якщо Європа мобілізує свої зусилля, РФ програє

Важливість нарощування оборонного виробництва країнами-партнерами України для надання допомоги вкрай важлива. Позаяк тактичні дії ЗСУ на фронті по відбиттю російської агресії навряд чи зможуть призвести до закінчення війни.

Таку думку висловив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресс-службу польського уряду.

Чиновник зазначив під час прес-конференції по завершенню візиту до Києва, що коли Сили оборони України прогнали російських загарбників з Київщини та звільнили Херсон у ході контрнаступу – "ситуація була легшою".

"Зараз, у безвиході на передовій, ми стоїмо перед справжнім випробуванням, хто готовий допомогти", – сказав польський дипломат.

Він також наголосив, що Росія узурпує право вирішувати, які народи можуть вважати себе нацією, а які позбавлені такої можливості. При цьому Сікорський переконаний, що це "остання колоніальна війна Росії".

"Україна має виграти, а Росія має програти. Це те, що ми думаємо, незалежно від того, хто при владі в Польщі", – заявив Сікорський.

Відповідаючи на питання про підтримку України, міністр заявив, що проблема полягає в тому, щоб всю економіку перевести на "військові рейки".

"Не можна виграти війну за допомогою тактичних зіткнень, проте шляхом виробництва. Якщо Європа мобілізує свої зусилля, Росія програє", – сказав польський урядовець.

Також дипломат заявив, що РФ поводить себе у війні "гірше, ніж передбачалося", а Європейський Союз і США підтримують Україну "більше, ніж очікувалося".

Новина доповнюється…

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.