Новости

Ізраїль про можливу операцію проти “Хезболи”: дипломатія є кращим шляхом

У понеділок, 18 грудня, міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант зустрівся з міністром оборони США Ллойдом Остіном. Він заявив, що Ізраїль поступово переходить до наступного етапу операцій у Газі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони США.

Йоав Галант заявив, що на території Сектору Газа продовжуються бої з бойовиками ХАМАС та Хезболли.

"З одного боку, ми терплячі та шукаємо дипломатичне рішення, яке гарантує, що Хезболла не буде безпосередньо загрожувати ізраїльському цивільному населенню у північних громадах. З іншого боку, ми готуємось до будь-якої необхідної ситуації, і якщо щось подібне станеться, ми будемо знати, що робити, і здобудемо перемогу", – заявив Галант.

Також міністр оборони Ізраїлю заявив про щоденну атаку Хезболли на Ізраїль після нападу бойовиків ХАМАСу та висловив сподівання, що вони зупиняться.

"Ми не шукаємо воєн, але у нас 70 000 ізраїльських біженців, і Хезболла стріляє в нас щодня, починаючи з 8 жовтня, наступного дня після того, як ХАМАС розпочав війну проти Ізраїлю. Сподіваємося, що Хезболла зрозуміє, що настав час зупинитися. ", – Заявив Галант.

Війна в Ізраїлі

7 жовтня бойовики ХАМАСу вторглися до Ізраїлю. Вони вбивали та викрадали військових та мирних людей. Ізраїль у відповідь оголосив про початок операції "Залізні мечі" та обстрілював місця терористів.

24 листопада Ізраїль підписав з ХАМАСом угоду про припинення вогню та звільнення заручників. Першу групу заручників бойовики відпустили того ж дня.

Перемир'я тривало до 1 грудня. Після ЦАХАЛ оголосив про зрив угоди через обстріл ХАМАС території Ізраїлю.

Раніше ми писали, що міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант заявив про перехід Ізраїлю до наступної фази операцій у Секторі Газа. Він розраховує, що місцеве населення зможе раніше повернутися до північної частини анклаву.

Також ми писали, що Ізраїль може розпочати наземну війну проти Хезболли на півдні Лівану.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.