Новости

На що варто звернути увагу, купуючи яйця: у Держпродспоживслужбі дали важливі рекомендації

Недотримання елементарних правил при виборі та зберіганні яєць може мати негативні наслідки. Для того, щоб їх уникнути потрібно дотримуватись декількох простих правил.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Держпродспоживслужбу.

"Вкотре нагадуємо, що купувати харчові продукти варто тільки в офіційних місцях торгівлі – на агропродовольчих ринках або в торговельних закладах", йдеться в повідомленні.

Зокрема, Держпродспоживслужба звертає увагу споживачів та суб’єктів господарювання, що правилами роздрібної торгівлі продовольчими товарами визначено, що до продажу не допускаються такі харчові яйця:

  • якщо їх поверхня (шкарлупа) забруднена;
  • з дефектами бою (порушена цілісність шкарлупи);
  • харчові неповноцінні та технічні яйця (з непрозорим на просвіт умістом, з пліснявими плямами під шкарлупою, з присохлим жовтком, із змішаними білком і жовтком, з кровоносними судинами у вигляді кільця на поверхні жовтка, міражні);
  • з різким запахом сірководню.

Також, як зазначають у відомстві, варто звернути увагу на наявність штампа категорії на самому яйці (якщо купуєте яйця поштучно – ред.) та на обов’язкову інформацію про харчовий продукт на упаковці (для фасованих яєць – ред.) відповідно Вимог до курячих яєць.

У Держпродспоживслужбі окремо зауважують, що яйця курячі харчові зберігають окремо від пахучих і відкритих (не захищених обгорткою, упаковкою, герметичною розфасовкою) товарів, які легко передають запахи та можуть забруднюватись патогенними мікроорганізмами.

"Будьте свідомими при виборі харчових продуктів, адже запобігти неприємностям значно простіше і дешевше, ніж потім долати їх наслідки", – закликали у відомстві.

Права споживача в Україні

Нагадаємо, нещодавно ми розповідали про те, як правильно обрати органічну продукцію.

Також ми розповідали, в яких випадках не можна захистити свої права при покупці продуктів.

Крім того, "Держпродспоживслужба" давала рекомендації про те, що варто знати споживачам при покупці продуктів на вагу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.