Новости

Найближчим часом 500 поліцейських нестимуть службу в українських школах, – Шмигаль

В Україні продовжують посилювати безпеку в закладах освіти. Вже найближчим часом 500 поліцейських нестимуть службу в українських школах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання Кабінету міністрів.

"Одночасно продовжуємо посилювати безпеку в цивільному житті. Вносимо зміни, які дозволять долучити поліцію охорони до посилення безпеки в українських школах. Вже найближчим часом 500 поліцейських нестимуть службу в закладах освіти", – сказав Шмигаль.

За його словами, поліцейські забезпечать охорону правопорядку, взаємодію з адміністраціями шкіл та пропускний режим.

"Разом зі створенням надійних та комфортних укриттів – це один із ключових елементів підвищення безпеки освітнього процесу", – наголосив прем'єр.

Поліція в школах

Нагадаємо, глава МВС Ігор Клименко повідомив, що в Україні починають покращувати безпеку дітей у дитсадках, школах та університетах.

Він пояснив, що посилювати безпеку будуть за допомогою поліцейських, які працюватимуть у навчальних закладах. Також у школах встановлять металошукачі.

За словами Клименка, посилювати безпеку у навчальних закладах почнуть саме зі шкіл та гімназій. Він наголосив, що в Україні у звичайному та змішаному режимі працює близько 10 тисяч шкіл. У першу чергу МВС візьметься за навчальні заклади, які знаходяться ближче до зони бойових дій і кордону з РФ та Білоруссю.

"Мета – щоб у кожній школі був працівник поліції. Цей працівник буде відібраний і відповідно навчений за новими навчальними програмами та екіпірований. З вчителями та керівництвом навчальних закладів буде вживати заходів щодо пропускного режиму, публічного порядку, реагування на заяви і повідомлення, які будемо отримувати", – пояснив міністр.

Клименко підкреслив, що поліцейські у школах будуть допомагати з переміщенням дітей до укриттів. За словами глави МВС, в Україні ще раз перевірять укриття у школах, а також самі території навчальних закладів і навіть магазини поряд.

"Ми говоримо і про рамкові й аркові детектори та металошукачі, щоб сторонні особи не змогли зайти до навчального закладу, щоб діти не змогли принести заборонені предмети", – додав Клименко.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.