Новости

Партія прем’єра Словаччини Фіцо програла вибори до Європарламенту

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо програв на виборах до Європейського парламенту опозиційній партії "Прогресивна Словаччина" (PS).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на SME.

За даними виборчої комісії, опозиційна політсила набрала 27,81% голосів і стала переможцем перегонів. Партія Фіцо Smer-SD ("Курс – соціальна демократія") посіла друге місце, отримавши 24,76%.

Незважаючи на це, результат на європейських виборах є успіхом як для PS, так і для Smer-SD: кожна з них отримала на два місця більше. У новому Європарламенті PS матиме шість євродепутатів, а Smer – п'ять.

Партія Фіцо критикувала підтримку України з боку ЄС, а також політику країн ЄС щодо імміграції, зміни клімату і прав ЛГБТ. Натомість "Прогресивна Словаччина" є прозахідною ліберальною партією.

Результати інших кандидатів

Ультраправа партія "Республіка" на чолі з депутатом Європарламенту Міланом Уріком посіла на виборах третє місце з 12,53%, незважаючи на те, що вона не представлена в словацькому парламенті.

Партія новообраного президента Петера Пеллегріні HLAS посіла четверте місце, отримавши лише 7,18%, що не дуже добре, враховуючи її сильні позиції в словацькому парламенті.

HLAS отримав одне місце, тоді як "Республіка" збільшила кількість своїх місць до двох. Урік балотувався на попередніх виборах до Європарламенту за списком ультраправої партії SNS, вийшов з партії у 2021 році і заснував "Республіку".

Опозиційний Християнсько-демократичний рух (KDH), який очолює чоловік депутата Європарламенту Міріам Лексманн і губернатор Пряшівського краю Мілан Маєрський, набрав 7,14%. Однак партія більше не матиме двох місць у парламенті, як це було у 2019-2024 роках, а матиме лише одне.

Вибори до Європарламенту

Наприкінці минулого тижня в країнах Європейського Союзу відбулися вибори до Європейського парламенту. Громадяни 27 країн ЄС обирали 720 членів парламенту, що представлятимуть близько 360 мільйонів виборців.

Очікується, що перше місце на виборах посядуть правоцентристи – "Європейська народна партія". Вона висунула нинішню голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн на другий термін.

Про головні підсумки виборів до Європарламенту – читайте в матеріалі РБК-Україна.

Замах на Фіцо

Додамо, що 15 травня на прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо було скоєно замах. Постріли здійснив відомий політичний діяч країни за проросійську політику уряду.

Глава уряду отримав кульове поранення, але лікарі змогли врятувати йому життя.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.