Новости

Президент Ізраїлю про атаку Ірану: це оголошення війни

Президент Ізраїлю Іцхак Герцог назвав "оголошенням війни" повітряну атаку з боку Ірану, яка сталася в ніч на 14 квітня.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Times of Israel.

"Це оголошення війни", – сказав президент Ізраїлю, коментуючи іранську атаку.

Герцог зазначив, що зараз Ізраїль "розглядає всі варіанти" відповіді на атаку, але не шукає війни.

"Зараз, оскільки ми стримані, і оскільки ми знаємо про наслідки, і оскільки ми обговорюємо це з нашими партнерами, ми розглядаємо всі варіанти, і я цілком впевнений, що ми зробимо необхідні кроки для захисту і оборони нашого народу. Ми не шукаємо війни", – наголосив він.

За словами ізраїльського президента, іранська атака стала ще один прикладом того, як Іран поширює хаос, терор та нестабільність по всьому світу.

"Настав час, щоб світ зіткнувся з цією імперією зла в Тегерані і дав зрозуміти іранському режиму, що це не може пройти повз, що це неприйнятно", – додав Герцог.

Атака Ірану на Ізраїль

В ніч на 14 квітня Іран атакував територію Ізраїлю сотнями ударних безпілотників і ракет. В Ізраїлі заявили, що майже всі повітряні цілі були збиті, а збиток від атаки був незначним. Більше про підсумки атаки Ірану на Ізраїль – читайте в матеріалі РБК-Україна.

За даними західних ЗМІ, Ізраїль відповість Ірану, але масштаби відповіді будуть визначені на засіданні військового кабінету. США вже попередили Ізраїль, що не будуть брати участь у відповіді.

Водночас міністр військового кабінету Ізраїлю Бені Ганц заявив, що відповідь на атаку Ірану буде тоді, коли буде зручно Ізраїлю.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.