Новости

РФ очолила Раду безпеки ООН і планує проектувати силу у міжнародній системі, – ISW

Росія вперше з квітня 2023 року прийняла на себе місячне ротаційне головування в Раді безпеки ООН і, ймовірно, використовуватиме цю позицію як базу для проектування сили в міжнародній системі, як це було історично.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни (ISW).

"За оцінкою ISW, під час головування РФ у квітні 2023 року Росія використала своє головування в Раді безпеки ООН для просування кількох наративів щодо бажаного впливу РФ у міжнародній системі. І раніше (ISW – ред.) зазначала, що Росія використовує своє право вето Раді безпеки ООН як базу для проектування сили", – йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що кілька високопоставлених російських чиновників нещодавно розпочали кілька інформаційних операцій, покликаних зняти з себе відповідальність за добре документовані порушення Росією міжнародного права в Україні.

"Ймовірно, щоб створити умови для майбутнього головування у Раді безпеки ООН", – додали експерти.

Нагадаємо, що за словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, РФ не була обрана до Економічної та соціальної ради ООН (ЕКОСОР) – одного з шести головних органів організації.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ) попросив РФ припинити втручання у роботу європейських супутникових систем.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.