Новости

Росія продовжуватиме наступати більшу частину року, – The New York Times

Пакет військової допомоги США Україні, схвалений у квітні, полегшує ЗСУ захист своїх позицій. При цьому, американська зброя поки не зупинила наступ РФ. Ворог, як і раніше, має перевагу і продовжить атаки.

Про це заявили американські аналітики та українські військові, повідомляє РБК-Україна з посиланням на The New York Times.

Так, за словами старшого наукового співробітника Євроазійської програми Інституту досліджень зовнішньої політики Роба Лі, Росія зберегла значну перевагу у живій силі та вогневій могутності. Аналітик вважає, що країна-агресор продовжить наступальні операції, які триватимуть більшу частину року. У той же час він вважає, що Росія може зіткнутися з нестачею танків і бронетехніки.

Ризик став можливим завдяки достатній кількості артилерійських боєприпасів, якими Україна успішно знищує техніку ворога. Про це заявив лейтенант Денис Ярославський, який воює на Харківському напрямку.

"Наша артилерія приголомшує скупчення російських військ… Раніше наші артилерійські батареї були дуже обережні з кількістю снарядів, які вони могли використовувати", – повідомив він.

На думку українських та західних військових аналітиків, стратегія РФ щодо відкриття нового фронту на північ від Харкова була спрямована на розтягування обмежених сил України, послаблення оборони на Донбасі та півдні країни. Проте, на думку Роба Лі, війська РФ не отримали вигоди з харківського наступу.

Також судячи з супутникових карт, південь Донбасу став ареною найінтенсивніших боїв за останні тижні.

Нагадаємо, голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер вважає, що Україні потрібно дати право завдавати ударів територією РФ західною зброєю без обмеження дальності.

Раніше РБК-Україна повідомляло, що українські військові з 47-ї окремої механізованої бригади на БМП Bradley знищили ворожий БТР разом із десантом.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.