Новости

ЗСУ провели випробування наземних дронів. Що про них відомо (фото)

Українські військові провели випробування багатофункціональних наземних дронів. Вони дістали назву "Махно".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Сили оборони півдня України.

"У 108-й бригаді ТрО пройшли випробування наземних дронів. Випробування відбулися успішно. Найближчим часом наземні дрони пройдуть перевірку бойовою роботою", – йдеться у повідомленні.

Що відомо про наземні дрони

На сьогодні є шість модифікацій наземних дронів: мінувальні, розмінувальні, логістичні (для доставки провіанту, води, боєприпасів, деревини тощо), евакуаційні та штурмові.

"Усі наші дрони мають одну назву – "Махно". На честь легендарного Нестора Махна, який разом зі своїми побратимами, знатно бив у цих краях більшовиків. Розробці дронів ми завдячуємо ініціативі знизу. Конструювання, зварку, електроніку та необхідне програмування – все самотужки зробили наші воїни", – зазначив офіцер на бойове псевдо "Діскус".

На його переконання, в сучасних бойових умовах ці засоби набувають великого значення, адже дають змогу убезпечити життя військовослужбовців і водночас успішно виконати бойові завдання.

Участь дронів у війні в Україні

Дрони відіграють велику роль під час бойових дій в Україні після масштабного вторгнення РФ у лютому 2022 року.

Зокрема, в Україні створили цілий флот морських БПЛА, в склад якого увішли безпілотники морського призначення Magura V5.

Зазначимо, що Magura V5 завдали збитків Чорноморському флоту Росії на 500 млн доларів. Вони часто беруть участь в операціях українських сил, пов'язаних з ураженням кораблів РФ.

Додамо, що наразі на рахунку Magura V5 російський ВДК, патрульні та ракетні катери та корабель "Сергій Котов".

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.