Новости

Зурабішвілі закликала негайно припинити розгін демонстрації у Тбілісі

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі закликала термінового припинити розгін акції протесту в Тбілісі проти скандального "закону про іноагентів", що переріс на сутички, а силовики застосували проти демонстрантів водомети, сльозогінний газ та гумові кулі.

Про це передає РБК-Україна з посиланням на "Новини Грузії" та Міністерство внутрішніх справ Грузії.

У заяві глави грузинської держави звучить звернення до міністра внутрішніх справ.

Зурабішвілі просить "негайно припинити розгін мирної демонстрації, застосування непропорційної сили, насильство щодо молодих людей, котрі прийшли з голими руками".

За словами грузинського президента, під час демонстрації не було жодних загроз правопорядку.

Також Зурабішвілі попросила Народного захисника Грузії "негайно відреагувати, щоб зупинити будь-які необґрунтовані та неадекватні дії спецназу".

"Соромно протистояти молоді, коли в тебе претензії на народність. Соромно апелювати до віри та заохочувати насильство у Страсний тиждень", – наголосила вона.

У своєму Twitter (X) Зурабішвілі поклала відповідальність за події – на уряд.

"Абсолютно необґрунтоване, неспровоковане та непропорційне застосування сили проти мирних протестувальників у Тбілісі. Повна відповідальність лягає повністю на уряд. Грузинський народ позбавлений права на мирний протест", – йдеться в її публікації.

Що кажуть у МВС

Тим часом в МВС країни заявили, що акція протесту учасників мітингу на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту у Тбілісі "вийшла за рамки, встановлені законом про свободу слова та мирних зібрань, і набула насильницького характеру".

"Попри численні звернення поліції, законні вимоги правоохоронців вони не виконують. Учасники мітингу словесно та фізично вступають у правоохоронців, а також кидають у їх бік різні предмети", – йдеться в заяві міністерства.

Так, в МВС оголосили, що розпочинають виконання "передбачених законом заходів щодо відновлення громадського порядку".

Happening now: Special Forces beating peaceful, unarmed female protesters.
Source: No to Russian Law channel#NoToRussianLaw #Georgia pic.twitter.com/VgopI2lluP

— Marika Mikiashvili (@Mikiashvili_M) April 30, 2024

After an absolutely inhumane amount of tear gas that nearly choked me inside a freakin building, valiant people are again back on Rustaveli to confront this Russian regime. #NoToRussianLaw #Georgia #TbilisiProtests pic.twitter.com/LL1k3Z8WBO

— Marika Mikiashvili (@Mikiashvili_M) April 30, 2024

Що передувало

Нагадаємо, 17 квітня грузинський парламент у першому читанні ухвалив законопроект "про іноагентів", який подібний до існуючого закону в РФ. Після цього в Грузії спалахнули масові протести. Так, учасники демонстрації закликають законодавців не голосувати за цю ініціативу у другому читанні.

Додамо, що президент Грузії Саломе Зурабішвілі відразу ж заявила, що ветує закон, якщо його схвалить парламент.

Також повідомлялося, що 11 квітня в ЄС розкритикували "російський закон" у парламенті Грузії, та зазначили, що він може вплинути на членство країни в блоці.

Крім того, в Європейському парламенті нещодавно ухвалили резолюцію щодо скандального законопроекту про іноагентів у Грузії. В Брюсселі зазначили, що він може стати загрозою для вступу країни до ЄС.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.